V Havířově skončily soutěže chlapců

Na turnaji WTT Youth Contender stolních tenistů v Havířově, který finančně významně podpořily město Havířov a Moravskoslezský kraj, skončily všechny soutěže ve dvouhrách chlapců. V úterý se hrála finále kategorií U13 a U17. Mladší kategorii vyhrál Turek Gorkem Ocal, tu starší pak Francouz Nathan Lam. O den později přišla na řadu finále zbylých tří kategorií. Vítězem dvouhry U11 se stal Rakušan Louis Fegerl, dvouhru U15 vyhrál Polák Patryk Zyworonek a dvouhru U19 jeho krajan Mateusz Zalewski.

Do závěrečných bojů ve vyřazovací fázi prvních dvou kategorií postoupil jediný český zástupce. Ondřej Morávek se probojoval do čtvrtfinále mezi osm nejlepších, ovšem tam už nestačil na tureckého hráče Kenana Kahramana a po prohře 1:3 se s vidinou postupu musel rozloučit.

V žádné z dalších kategorií se do čtvrtfinále neprobojoval ani jeden z českých hráčů. V nejstarší kategorii přitom do hlavní soutěže postoupilo hned deset juniorů. Většina z nich bohužel vypadla hned v úvodním kole. Postoupilo pouze kvarteto Martin Šíp, Ondřej Květon, Šimon Bělík a Bořek Otáhal.

Ten skončil hned v kole druhém a do osmifinále tak postoupily tři české naděje. Tam ovšem poměrně tvrdě narazily na kvalitu svých soupeřů. Martin Šíp neuhrál ani set proti Francouzi Clementu Laine_Champinovi, stejně dopadl i Ondřej Květon s hráčem Hongkongu Yiu Kwan To. Pouze Šimon Bělík držel s polským reprezentantem Alanem Kulczyckim krok. Vyhrál první set a v tom druhém měl navíc setbol. Nevyužil ho, set prohrál a pak už převzal iniciativu jeho polský soupeř. Zápas vyhrál 3:1 a postoupil mezi osm nejlepších.

V kategorii U15 to bylo hodně podobné. Z pětice českých hráčů se do druhého kola dostali Karel jedlička, Jan Škalda a Matyáš Kolečkář. Pouze Jedlička vyhrál i další zápas a také on skončil v osmifinále. Svedl vyrovnaný souboj s Yau Kwan Tingem z Hongkongu, jenže v pěti setech nakonec prohrál.

V nejmladší kategorii U11 do hlavní soutěže nepostoupil žádný český hráč. O úspěch na turnaji se tak budou muset pokusit děvčata nebo mixy. Ty jsou na programu ve čtvrtek. V kategorii U19 bude ve hře pět dvojic s českým zastoupením, v kategorii U15 čtyři. V pátek pak začnou soutěže ve dvouhrách v kategoriích U13 a U17.