V Havířově vyvrcholí v sobotu Český pohár

Tři dny před Vánocemi se v Havířově rozhodne o vítězích 29. ročníku Českého poháru. V sobotu 21. prosince se na severu Moravy uskuteční letošní finálový turnaj, na který se kvalifikovaly čtyři nejlepší týmy v soutěži mužů a stejný počet v soutěži žen.

Putovní poháry pro vítěze opustí minimálně na víkend klubovny pražského El Niňa a Břeclavi. Právě tato dvě družstva vloni ve finále v Havlíčkově Brodu zvítězila. Obě budou v Havířově tento triumf obhajovat.

Soupeři suveréna extraligové soutěže mužů El Niňa budou týmy TJ Ostrava KST, SKST Cheb a SKST EUROMASTER Liberec. Pražané půjdou do bojů v roli jasného favorita. "Uvidíme, jak na tomu budou Cheb a Liberec s cizinci. Zda přijedou kompletní. Podle toho budou vypadat jejich ambice. Ale obecně si myslím, že Cheb s Tomášem Treglerem v čele bude velmi těžký soupeř, totéž platí o Liberci, pokud bude k dispozici Egypťan Shouman. Ostrava je letos také hodně silná, jednoduché to zkrátka nebude. My sázíme na to, že máme nejvyrovnanější kádr. Bude se hrát na dvou stolech jiným způsobem, než v extralize, a to by měla být naše výhoda," říká před sobotním turnajem trenér Pražanů Petr Kaucký,

Podobně jako hráči El Niňa, jsou také hráčky Gumotexu Břeclav připraveny poprat se o další pohárovou trofej. V extralize ještě letos neprohrály a vedou tabulku před mistrovským Hodonínem, který dokázaly na podzim porazit. SKST Stavoimpex Hodonín bude zřejmě jejich největším soupeřem v boji o vítězství. Zbylými dvěma účastníky finálového turnaje jsou SK Dobré a CDU SPORT - Stolní tenis Ostrava. "Finále poháru povařujeme za jeden z vrcholů sezony, navíc vrcholů, na němž se nám v posledních letech daří. Určitě i letos bychom chtěli tuto soutěž vyhrát," vzkazuje soupeřkám trenér Břeclavi Petr Nedoma.

Finálový turnaj Českého poháru v Havířově začne semifinálovými duely žen v 9 hodin. Od 11 hodin proti sobě nastoupí v semifinále mužské týmy. Finále a utkání o 3. místo jsou na programu od 13.30 hodin (ženy) a 15.30 hodin (muži). Los proběhne v pátek. Finále poháru budete moci sledovat také živě na ping-pong.tv.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz