V Havířově začal závěrečný kurz studia trenérů licence A

Dvouleté studium trenérské licence A při Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy se pro šestici studentů blíží ke konci. V Národním tréninkovém centru v Havířově studenti absolvují v tomto týdnu závěrečný kurz, který zakončí zkouškami. Pak už je budou čekat pouze státnice.

Už brzy tak rozšíří padesátku trenérů, kteří aktuálně nejvyšší trenérskou licenci v rámci České asociace stolního tenisu vlastní. Předsedkyně Trenérsko-metodické komise ČAST Marta Novotná potvrdila, že v Havířově připravili pestrý program. "Jsme rádi, že můžeme využít zázemí Národního tréninkového centra. Většinou kurzy probíhaly v rámci soustředění a mezinárodních turnajů v různých městech. Nyní budeme mít špičkové podmínky pro teoretickou i praktickou část výuky."

Mezi studenty trenérské licence A pochopitelně nejsou žádní nováčci. Právě naopak. Reprezentační trenér žen Petr Nedoma, trenér českých juniorek Jaroslav Mikeska, dlouholeté a úspěšné české reprezentantky Iveta Vacenovská, Dana Čechová a Lenka Harabaszová. Šestici doplňuje Martin Merker, který se věnuje především práci s mládeží.

Pestrý program zahájila přednáška zástupců společnosti Yarmill, která vyvinula aplikaci pro elektronické vedení tréninkové dokumentace. Používají ji například špičkoví čeští biatlonisté a uplatnění už našla v řadě dalších sportů. "Každý den začínáme v devět ráno a poslední přednášky jsou někdy i v sedm večer. A mezi přednášejícími jsou reprezentační trenér mužů Josef Plachý, kondiční trenér Pavel Bugaj, mentor Michal Malina, bývalý reprezentační trenér Pavel Krpec, ale také členové vedení asociace Nikolas Endal či Zbyněk Špaček. Ten je také členem zkušební komise. Využijeme v Národním tréninkovém centru toho, že ve stejném termínu tady probíhá reprezentační soustředění juniorek a taky přítomnosti některých členek ženského národního týmu, které v Havířově běžně trénují," doplňuje Marta Novotná.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz