V Havlíčkově Brodu bez šance

V televizní předehrávce 9. kola Extraligy mužů porazili hráči HB Ostrov H. Brod oslabený SKST TESLA BATTERIES Havířov 3:0 a letošní kalendářní rok ukončí na prvním místě tabulky. Hosté nastoupili bez Zokhida Kenjaeva a jejich šance na úspěch byla od začátku velmi malá.

To se nakonec v průběhu utkání potvrdilo. V úvodní dvouhře zařídil první bod domácích Tomáš Tregler, když Jan Valenta proti němu neuhrál ani jeden set. Spokojen byl i Tomáš Martinko, který sice jeden set v duelu s Ondřejem Bajgerem ztratil, ale vyhrál bezpečně 3:1. Přiznal, že zápas asi moc pro diváky pohledný nebyl, ale takový zkrátka moderní stolní tenis občas bývá.

Definitivní podobu výsledku dal Pavel Širuček, který po prohraném prvním setu se Šimonem Bělíkem našel správný rytmus, a nakonec vyhrál rovněž 3:1. „Musím říct, že to utkání bylo oboustranně takové divné. Nikdo se pořádně nevyhecoval a celé utkání bylo slabé. Jsem zklamaný, popravdě řečeno, nečekal jsem, že bychom v této sestavě tady mohli vyhrát. Na druhou stranu jsem nečekal, že to bude takové špatné. Mně nevadí ani tak porážka, jako spíše výkon všech tří hráčů,“ hodnotil utkání havířovský trenér Kamil Koutný.

Extraliga mužů, sezona 2022/2023

HB Ostrov H. Brod – SKST TESLA BATTERIES Havířov 3:0

Tomáš Tregler – Jan Valenta 3:0 (8,3,10), Tomáš Martinko – Ondřej Bajger 3:1 (8,7,-5,7), Pavel Širuček – Šimon Bělík 3:1 (-4,9,7,6).