V Havlíčkově Brodu to nevyšlo

V předehrávce 15. kola Extraligy mužů využili hráči HB Ostrov Havlíčkův Brod výhodu domácího prostředí a ve velmi důležitém utkání v boji o čelo tabulky porazili Havířov 3:1. Dva body zařídil Pavel Širuček, jeden pak přidal David Reitšpies.

Obhájce titulu tak s největší pravděpodobností zmařil ambice klubu ze severu Moravy na případné vítězství v základní části a naznačil, že v kompletní sestavě bude opět jedním z největších favoritů letošního ročníku.

Oba týmy měly před tímto vzájemný soubojem na svém kontě dvě porážky a před televizními kamerami svedly velmi vyrovnaný duel. Klíčovým hráčem vítězného družstva byl Pavel Širuček, který v první dvouhře přehrál Šimona Bělíka 3:1 a pak ve čtvrtém zápase porazil i s notnou dávkou štěstí v pěti setech Tomáše Polanského. Ten naopak vybojoval jediný bod hostujícího družstva, když ve třech setech přehrál Tomáše Treglera.

Družstvo Havířova sehrálo v Birell Aréně velmi kvalitní duel a hostující trenér Kamil Koutný trochu litoval toho, že souboj Polanského se Širučkem významně ovlivnilo už zmiňované prasátko. „To byl asi rozhodující moment zápasu. Do té doby byl Tomáš lepší ve hře, jenže po tomhle míčku se to otočilo a lepší byl naopak Pavel a zaslouženě vyhrál. My samozřejmě boj o špici tabulky nevzdáváme, ale první místo už to asi nebude. Neumím si představit, že by Havlíčkův Brod s někým jiným prohrál. Nás ale čeká ještě duel s El Niněm a tam se určitě popereme o druhou příčku,“ řekl po utkání.

Výsledek předehrávky 15. kola

HB Ostrov Havlíčkův Brod – SKST TESLA Batteries Havířov 3:1

Pavel Širuček – Šimon Bělík 3:1 (9,1,-9,9), Tomáš Tregler – Tomáš Polanský 0:3 (-6,-9,-7), David Reitšpies – Jan Valenta 3:0 (7,8,9), Pavel Širuček – Tomáš Polanský 3:2 (-4,8,-6,8,7).

Kompletní informace o Extralize mužů najdete ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz