V Nitře uspěly také české týmy

Na turnaji 2019 ITTF Junior Circuit v Nitře se dařilo českým hráčům a hráčkám také v soutěžích družstev. A opět u toho byly členky Baníku Havířov. Nela Hanáková i Klára Hrabicová se radovaly ze zisku medaile. Byť každá z jiné.

Mladší Nela Hanáková spojila pro soutěž družstev síly s Annou Klempererovou a Polkou Julií Tomeckou. Prohrály sice hned úvodní utkání celého turnaje ve skupině s anglicko-norským družstvem, ovšem pak už nenašly přemožitelky. Postoupily do semifinále, v něm vyřadily první tým České republiky a ve finále si poradily s Francií 3:2. Nela Hanáková ve vítězném boji o zlato přispěla jednou výhrou nad Sofií Rayovou.

Klára Hrabicová hrála v jednom týmu s Janou Vašendovou a Kristýnou Pěnkavovou. Bez problémů si poradily se svými soupeřkami ve skupině a v semifinále změřily síly právě s česko-polským celkem, který vyhrál překvapivě hladce 3:0.

Poslední den turnaje Slovak Junior & Cadet Open už další pódiová umístění pro české, a tedy ani havířovské barvy nepřinesl. Daniel Košťál vypadl v prvním kole dvouhry, Vojtěch Slaný se do hlavní soutěže neprobojoval.

Foto: flickr/ittf.com

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz