V pátek startuje i extraliga žen

V pátek vstoupí do bojů o extraligové body nejen havířovští hráči, ale samozřejmě i hráčky. Čeká je zajímavé dvojkolo, v němž se nejprve v roli mírných favoritek představí na stolech Vlašimi a pak budou usilovat o co nejlepší výsledek v Moravském Krumlově.

Kvarteto Kristýna Štefcová, Nikita Petrovová, Gabriela Štěpánová a Slovenka Natália Grigelová patří mezi dva věkově nejmladší týmy, ovšem extraligých zkušeností už mají všechny hráčky poměrně dost. A to by měla být i pro trenéra Jána Medveckého veliká výhoda. Vyrovnané družstvo nedoznalo oproti loňsku žádných změn a mělo by se i letos dostat do play off.

Naproti tomu v řadě dalších klubů došlo k dost výrazným změnám v sestavě. Bezesporu nejzajímavějším letním přestupem je návrat Ivety Vacenovské do Hodonína. Před patnácti lety bývalá česká reprezentantka odešla po zisku titulu juniorské mistryně Evropy do Rakouska. V barvách Linze vyhrála Ligu mistryň a stala se jednou z nejuznávanějších hráček v Evropě. Vloni působila v druholigovém francouzském Chesney, přestože se chce věnovat především trenérské práci s mládeží, její výkonnost je na takové úrovni, že by měla patřit mezi nejlepší hráčky soutěže. A společně s Natálii Partykovou, Číňankou Guo Riuchen a Kateřinou Pěnkavovou tvoří tým, který v soutěži jen stěží najde konkurenta.

Boj o postup do play off v základní části, stejně jako samotná vyřazovací část ovšem nabídnou mnohem vyrovnanější podívanou, než tomu bylo v posledních dvou letech. Silné zůstaly ambiciózní kluby z jihu Moravy. Z Břeclavi sice odešla Aneta Kučerová do SK Dobré, trojice Dana Čechová, Karin Adámková a Vivien Ellöová, k níž může kdykoliv zaskočit hostující kadetka Helena Sommerová, však bude patřit mezi nejlepší. V Moravském Krumlově nedošlo k žádné změně a připraveno je kvarteto Kristýny Mikulcová, Mitsuki Yoshidaová, Jekatěrina Černavskaja a Barbora Kapounová.

Ale pak jsou tady družstva která výrazně posílila. Loňský semifinalista CDU SPORT - Stolní tenis Ostrava k silné dvojici Hana Kubátová, Tamara Tomanová získal další kvalitní hráčku v podobě Simony Šlehobrové. Čtyřkou je navíc Miroslava Ságlová, jejíž zkušenosti se také budou hodit. Posílilo také SK Dobré, kde k sestrám Blaškovým a Rozínkovým přišla z Břeclavi Aneta Kučerová.

Ostatní celky nemají takovou kvalitu, aby mohly pomýšlet na boje o medaile, ovšem například mladý tým Vlašimi v čele s juniorkami Annou Matějovskou, Terezou Pytlíkovou a Barborou Polívkovou, doplněný jen o pár let starší Michaelou Keroušovou bude rozhodně nepříjemným soupeřem.

Program 1. a 2. kola

Pátek, 31 srpna: SVS Hradec Králové - SK Dobré (v 11 hodin), SKST Vlašim - SKST Baník Havířov, MK Řeznovice TT Moravský Krumlov - CDU SPORT - Stolní tenis Ostrava, KST Hluk JP Boka Trade - SKST Mart Hodonín A - Stavoimpex, MSK Gumotex Břeclav - SKST Mart Hodonín B ( všechno v 18)

Sobota, 1. září: SKST Vlašim - CDU SPORT - Stolní tenis Ostrava, MK Řeznovice TT Moravský Krumlov - SKST Baník Havířov, KST Hluk JP Boka Trade - SKST Mart Hodonín B, MSK Gumotex Břeclav - SKST Mart Hodonín A - Stavoimpex (všechno v 15).

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz