Vánoční pingpongiáda pro děti z dětských domovů

Bezmála devadesát dětí ze třinácti dětských domovů z celého Moravskoslezského kraje se zúčastnilo prvního ročníku Vánoční pingpongiády. V hale ZŠ Žákovská v Havířově pro ně pestrý program připravila agentura Leemon ve spolupráci s ČAST a klubem Baník Havířov.

Prostorná tělocvična byla doslova poseta stoly nejrůznějších rozměrů, ovšem v hlavní roli byly stoly klasické. Na nich totiž proběhl turnaj, do kterého se přihlásily tři čtvrtiny všech dětí. Byly rozděleny do dvanácti skupin a pro nejlepší byly připraveny poháry a potištěné pálky. "Měli jsme radost z toho, že se do turnaje přímo na místě přihlásilo o třináct dětí více, než kolik jich nahlásili vychovatelé předem. Dýchla na ně atmosféra, určitě se jim líbila exhibice hráčů havířovského klubu na začátku programu. Sedět jsme pochopitelně nenechali nikoho, v relax zóně a zábavní zóně si mohli všichni s chutí jen tak zapinkat, připravili jsme turnaj i pro vychovatele a vychovatelky. Ty čekal souboj na kulatém stole. Myslím, že se všichni královsky bavili," přiblížila atmosféru Monika Hillová s agentury Leemon.

Obrovský potlesk sklidili hned v úvodu sportovního dopoledne hráči Baníku Havířov. Známý showman Ivan Karabec v exhibici s Markem Čihákem bral do ruky pánvičku, pak talíř, předváděl s čím vším se dá stolní tenis hrát. Jejich mladší spoluhráči Jaroslav Bača s Antonínem Barošem pak vyzvali k minizápasu ve čtyřhře vychovatele, kteří doprovázeli děti. Bavili se všichni, nejen stolním tenisem, ale také hudbou, ochutnávkou cukroví a stylovou vánoční limonádou zvanou punč.

První ročník Vánoční pingpongiády se bezesporu povedl.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz