Ve Varaždinu začne juniorské mistrovství Evropy

Po roční přestávce si nejlepší evropští mladí stolní tenisté a tenistky zahrají opět o medaile na juniorském šampionátu. Koná se v chorvatském Varaždinu a kvůli zpřísněným hygienickým předpisům se poprvé uskuteční ve dvou na sobě nezávislých turnajích.

Od neděle 18. července budou soutěžit v družstvech, dvouhře i čtyřhrách nejprve junioři a juniorky U19. Skončí v sobotu 24. července a o tři dny později rozehrají stejné soutěže i kadeti a kadetky U15. jejich turnaj skončí 2. srpna.

V české výpravě je hned několik členů havířovského klubu. Juniorky Klára Hrabicová s Nelou Hanákovou, nová posila mužského extraligového týmu Šimon Bělík a také trenér Marek Čihák, který bude vypomáhat společně s ostravským koučem Karlem Karáskem dvojici reprezentačních trenérů Marku Kláskovi a Jaroslavu Mikeskovi. Za týden pak do Chorvatska pojede i kadetka Magdaléna Ščibrániová.

Družstvo juniorů ve složení Tomáš Martinko, Šimon Bělík, Ondřej Květon, František Onderka a Radek Skála se může díky postupu do elitní divize na posledním mistrovství v Ostravě od úvodních utkání plně soustředit na podobný úspěch, který v Ostravě před dvěma lety zaznamenaly juniorky. Vyrovnaný tým čekají v úvodní fázi turnaje ve skupině B týmy Ruska, Portugalska a Turecka.

Juniorky do turnaje vstoupí jako obhájkyně bronzových medailí, které zaslouženě vybojovaly v Ostravě. Z pětice Linda Záděrová, Klára Hrabicová, Anna Klempererová, Helena Sommerová, Nela Hanáková mají první tři ve své sbírce tento cenný kov a bezesporu i letos by chtěly do bojů o medaile zasáhnout. Na úvod je čekají ve skupině A Rusky, Nizozemky a Švédky.

Ve Varaždinu se v juniorských kategoriích představí absolutní evropská elita. Zlato z družstev obhajují Rusové a Němky, na soupiskách nechybí ani mistři Evropy v singlech Švéd Truls Möregard a Polka Anna Wegrzynová, ksvělý Rusk Vladimír Sidorenko, vítězka nedávného Czech Open v Havířově Elena Zahariová z Rumunska nebo evropská juniorská jednička Polák Samuel Kulczycki. Z elitních hráček chybí snad jen mladá Francouzka Prithika Pavadeová, která bude ve svých sedmnácti letech startovat na olympiádě v Tokiu.

Kompletní informace o MEJ najdete ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz