Veleúspěšný rok 2022 pomalu končí

Už žádné zápasy o body či medaile, už jen poslední tréninkové jednotky a velmi úspěšný rok pro hráče a hráčky SKST Havířov skončí. Byl to rok, v němž se na každém domácím individuálním šampionátu podařilo vybojovat hned několik medailí. Rok, v němž se dařilo oběma týmům dospělých a také rok, v němž si člen našeho klubu zahrál na mistrovství světa dospělých.

Výčet medailí a úspěchů je opravdu úctyhodný. Mají na tom svůj zásadní podíl hráči a hráčky, ale poděkování za skvělou práci patří také všem trenérům a trenérkám, stejně jako dalším pracovníkům Národního tréninkového centra, v němž má klub už dva roky ty nejlepší podmínky pro špičkový stolní tenis v republice.

Družstvo mužů ve složení Petr David, Ondřej Bajger, Jan Valenta, Šimon Bělík, Zokhid Kenjaev po vedením trenéra Kamila Koutného zvítězilo v prvním ročníku klubové soutěže Europe Trophy a pozvedlo nad hlavu pohár pro nejlepší tým. V Extralize mužů skončilo na pátém místě. V novém ročníku Ligy mistrů se ze základní fáze probojovali do 2. fáze Evropského poháru, z němž si zajistili místo v osmifinále. Až tam jejich cesta skončila, když prohráli s polským týmem Gwiazda Bydgoszcz.

Družstvo žen se v nejvyšší domácí soutěži probojovalo až do semifinále. Trenér Ján Medvecký měl k dispozici pětici hráček. Gabriela Štěpánová, Kristýna Štefcová, Klára Hrabicová, Nela Hanáková a Magdaléna Ščibraniová v boji o finále podlehly Moravskému Krumlovu a družstvo obsadilo bronzovou příčku.

Dařilo se i mládežnickým týmům. Na mistrovství republiky družstev v Ostravě vybojovaly dorostenky U19 zlato. Tým tvořily Klára Hrabicová, Magdaléna Ščibraniová, Nela Hanáková a Lucie Juchelková. Družstvo starších žáků U15 ve složení Martin Slaný, Oliver Balvar, Martin Přeček obsadilo stříbrnou pozici stejně jako starší žačky U15 Magdaléna Ščibraniová a Lucie Juchelková.

Na mistrovství republiky mužů a žen v Plzni vybojovali zlaté medaile Šimon Bělík a Tomáš Martinko (TJ Ostrava KST) ve čtyřhře mužů a Petr David s Kristýnou Štefcovou ve smíšené čtyřhře. Ze stříbra se radovaly páry Petr David, Jan Valenta ve čtyřhře mužů, Kristýna Štefcová, Gabriela Štěpánová ve čtyřhře žen a Jan Valenta, Zdena Blašková (SK Dobré) ve smíšené čtyřhře. Ve dvouhře žen vybojovala Klára Hrabicová bronz.

Celkem šest cenných kovů zůstalo doma na šampionátu U21 v Havířově. Jan Valenta ve dvouhře porazil ve finále Šimona Bělíka a získal titul. Bělík se musel spokojit se stříbrem, ale vše si vynahradil ve čtyřhře, kde s Tomášem Martinkem (TJ Ostrava KST) vybojovali zlato. Stejné medaile pak visely na krku dvojici Klára Hrabicová, Jana Vašendová (TJ Ostrava KST), když ovládla čtyřhru žen U21. Klára Hrabicová navíc získala stříbro ve dvouhře a medailový výčet uzavřel bronz páru Jan Valenta, Michal Blinka (SKST Liberec) ve čtyřhře.

Naprosto dokonalý byl šampionát dorostu U19 v Havířově. Šimon Bělík a Klára Hrabicová vyhráli dvouhry. Klára Hrabicová s Janou Vašendovou (TJ Ostrava KST) přidaly zlato ve čtyřhře a další tři medaile byly bronzové. Páry Šimon Bělík, Adam Štalzer (TJ Ostrava KST) ve čtyřhře, Šimon Bělík, Klára Hrabicová a Daniel Košťál, Monika Pařízková (SKST Liberec) ve smíšené čtyřhře.

Z šampionátu kategorie U17 ve Vlašimi přivezl Daniel Košťál tři bronzové medaile. K té ze singlu přidal i obě deblové. Ve čtyřhře s Matyášem Lebedou (TJ Sokol PP Hradec Králové 2) a v mixu s Monikou Pařízkovou (SKST Liberec).

Na mistrovství republiky U15 v Plzni to byly medaile dvě. Magdaléna Ščibraniová brala bronz ve dvouhře a společně s Lucií Juchelkovou se radovaly ve čtyřhře. A podobné to bylo i v nemladší věkové kategorii U13. Na šampionátu v Havířově získal Jakub Janošec bronz ve dvouhře a společně s Oliverem Balvarem i ve čtyřhře.

Havířovští hráči a hráčky startovali také na velkým mezinárodních turnajích. Šimon Bělík s Klárou Hrabicovou na červencovém MEJ v Bělehradu, Šimon Bělík a Jan Valenta na ME do 21 let v Kluži a Jan Valenta také byl členem českého národního týmu na MS v čínském Chengdu.

Věřme, že podobně úspěšný rok bude i ten příští.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz