Vojtěch Slaný přivezl z Prahy zlato ze singlu

Na posledních letošních bodovacích turnajích mládeže v Praze a Vlašimi se havířovským hráčům a hráčkám povedlo vybojovat řadu medailí.

V sobotu byly na programu singly a debly kategorií U19 a U15. Zlato získala Klára Hrabicová ve čtyřhře U19 společně s Janou Vašendovou z Ostravy. Skvělé stříbro pak v singlu U15 vybojovala Magdaléna Ščibraniová, když ve finále podlehla Veronice Polákové. Bronz ve čtyřhrách Martin Slaný s Jaroslavem Grabovským z Hodonína a Nela Hanáková. Její spoluhráčkou byla hodonínská Anna Klempererová.

Druhý den soutěží v kategoriích U13 a U17 byl ještě úspěšnější. Poprvé v kariéře se do finále bodovacího turnaje dostal Vojtěch Slaný. Ve dvouhře U17 si nakonec v boji o zlato poradil s Janem Škaldou z SK Dobré a vybojoval cenné vítězství. Ve čtyřhře U13 na nejvyšší stupínek dosáhli také Jakub Janošec s Oliverem Balvarem. Ve finále porazili Radovana Hladkého a Davida Mejtského z Kostelce nad Orlicí.

Oba mladší žáci navíc získali bronz v singlu. Jakub Janošec prohrál po boji 2:3 s pozdějším vítězem Jakubem Duškem z SK Dobré, Oliver Balvar nestačil na zlínského Filipa Dufka. Stříbro ve čtyřhře U17 si z Prahy odvezl Daniel Košťál. Společně s Matyášem Lebedou z Hradce Králové prohráli ve finále s Václavem Podrazilem a Martinem Šípem z pražské Kotlářky. Na bronz dosáhli ve čtyřhře Jaroslav Bača s Antonínem Barošem a také Vojtěch Slaný se spoluhráčem Jáchymem Zachardou z Elizzy Praha.

Podle trenéra Radka Košťála, který společně s Jánem Medveckým koučoval hráče a hráčky na turnajích v Praze, není ovšem mnoho důvodů ke spokojenosti. Zejména u starších kategorií. "Rozhodně bych naše vystoupení jako celek tentokrát nehodnotil kladně. Ocenil bych v juniorských soutěžích pouze výkon Vojty Slaného, který bojoval naplno a odehrál turnaj U17 s obrovským nasazením. Vítězství si naprosto zasloužil. Většina ostatních nepodala výkony, které jsme očekávali. Budeme muset výsledky důkladně vyhodnotit a zaměřit se v tréninku na to, aby na příštím turnaji byla hra našich hráčů a hráček lepší," shodli se při hodnocení oba trenéři.

Kompletní výsledky Velké ceny města Vlašimi U13 ZDE

Kompletní výsledky Řepského poháru U17 ZDE

Kompletní výsledky Velké ceny města Vlašimi U15 ZDE

Kompletní výsledky Řepského poháru U19 ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz