Všichni se dočkali, opět trénujeme společně

Šatna na tribuně, sprchy žádné, zvýšená hygiena a častá desinfekce. I přesto je v hale veselo. Od pondělí začali s tréninkem členové klubu a pořádně si to užívají. Téměř dva měsíce se připravovali individuálně a museli se vyrovnat s tím, že sezona předčasně skončila. Ti mladší budou snad o medaile na šampionátech svých kategorií bojovat na podzim, extraligoví hráči a hráčky už přemýšlí nad novou sezonou. Ta je ale ještě několik měsíců vzdálená.

Společně však už všichni konečně mohou začít s tréninkem a od pondělí jich do herny chodí přes dvacet. Včetně například polské reprezentantky a hráčky Hodonína Natálie Partykové či české reprezentantky Karin Adámkové. "Ať se každý tváří, jak chce, vidíme, že to po dvou měsících všem chybělo. Děckám i nám. Začínáme zvolna, všichni sice něco dělali a někteří dokonce i v domácích podmínkách někde trénovali v garážích na stolech, přesto je potřeba opravdu začít pomalu. Nemáme v plánu přes léto žádnou další přestávku. Individuálně se samozřejmě může stát, že někdo pojede na pár dnů na dovolenou, ale obecně jsme připraveni trénovat stále. Začneme přidávat postupně, myslím si však, že už někdy na přelomu května a června budeme v pohodě trénovat dvoufázově," říká trenér extraligového týmu mužů Kamil Koutný.

Jednička mužského týmu Petr David na tréninku pochopitelně nemohl chybět. Jak ale sám přiznal, raketu neodložil ani v době karantény. "Měl jsem možnost trénovat individuálně v pronajatých prostorách jednoho fitka. Trénink mi tedy nechyběl, ale horší je to se zápasy. Ty jsem žádné nehrál a ještě nějakou dobu hrát nebudu. To je jasné. Nebude úplně snadné dostat se zpět do zápasové praxe. Čeká nás dlouhá a intenzivní příprava. Neplánuji žádnou delší dovolenou, možná někam na pár dnů s rodinou odjedu, ale jinak budu trénovat. Moc jsem se na společné tréninky těšil, na kluky, na trenéry. Jsem rád, že opět už jsme zase v jedné hale a makáme společně."

Ve svém mateřském klubu se do přípravy zapojila také Renáta Štrbíková. Napůl jako hráčka, ale především jako trenérka. "Já mám ještě smlouvu s českou reprezentací do 21 let. Takže teď se především cítím v roli trenérky. Věnuji se všem holkám, těm mladším, ale trénuji třeba i s Karin Adámkovou. Podobně jako to bylo běžné před těmi dvěma měsíci. Zahrát si a zatrénovat jako hráčka si přijdu tak dvakrát za týden. Hlavně kvůli kondici," vysvětluje s úsměvem.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz