Vydařená první polovina sezony II.

Rovněž v nižších ligových soutěžích se týmům havířovského klubu v první polovině sezony dařilo. Drží se na špici nebo v horní polovině tabulek svých soutěží.

Béčko mužů je v I. lize s jednobodovou ztrátou druhé. Céčko je ve II. lize druhé jen kvůli horšímu skóre. "Náš cíl v obou soutěžích je udržet tyto pozice, o postup neusilujeme. Hrají v nich mladí kluci, pro které je to ideální způsob jak sbírat zkušenosti. V první lize je naší stálicí Ivan Karabec, ale k němu se přidal Radim Bako, přes padesát procent úspěšnosti má Jan Górecki, Michal Mikolašík je těsně pod touto hranicí. Ve druhé lize jsem moc rád, že se skvěle daří Vojtěchu Mynářovi a Aleši Rusnákovi. Společně se zkušeným Romanem Lokajem patří k oporám týmů. Proto mohu být s dosavadními výsledky opravdu spokojen," hodnotí trenér Kamil Koutný.

V podobném duchu ovšem hovoří i Lumír Jalůvka, který má na starosti prvoligové družstvo žen. To je v tabulce zásluhou lepšího skóre na prvním místě, se shodným počtem bodů jako Hodonín C a Řeznovice B. "Tahouny družstva jsou Klára Hrabicová a Jana Vašendová. Škoda, že více zápasů neodehrála kvůli reprezentačním povinnostem a pak také nemoci Nela Hanáková. Určitě dostane na jaře více příležitostí, stejně jako Magdaléna Ščibrániová, která si svým přístupem určitě šanci také zaslouží. Bez ohledu na její věk. Soutěž je hodně vyrovnaná, my jsme body ztratili s Řeznovicemi a pak paradoxně s týmy z dolních pater tabulky Blanskem a SM Brno."

Divizi a kraj má na starosti Marek Čihák. A také on se může pochlubit tím, že jeho tým v divizi vede tabulku. "Největší radost mám z toho, že častě a častěji bodují mladí hráči. Jakub Harenčák má nejúspěšnější bilanci ze všech hráčů, daří se ale také Rostislavu Čížovi, Michalu Macurákovi, Matěji Sywiecovi a dalším. A skvěle zaskakují i ti nejmladší, třináctiletý Daniel Košťál například vyhrál devět zápasů a jen dva prohrál. V nižších soutěžích je potřeba udržovat pozice tak, aby se mladí mohli postupně zlepšovat a přecházet z jedné soutěže do druhé. A to se nám daří."

A radost má z toho, že mladí hráči a hráčky z havířovského klubu se skvěle prezentují i v rámci bodovacích a žebříčkových turnajů. "Juniorskou dvojkou je Gabriela Štěpánová. A do domácí špičky ve svých kategoriích se derou i další. Nela Hanáková je v kadetkách trojka, stejně jako Vojtěch Mynář v juniorech. Do formy se po pomalejším rozjezdu dostal kadet Tomáš Kment. A pak také ti nejmladší, Magdaléna Ščibrániová v mladších žačkách i Martin Slaný v nejmladších žácích vozí z bodováků medaile," dodává Marek Čihák.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz