Vydařené mistrovství ČR U21 a U13

Celkem devět medailí, z toho tři zlaté, vybojovali havířovští hráči a hráčky na mistrovství republiky U21 a U13. Jan Valenta vyhrál dvouhru mužů U21, Klára Hrabicová s Janou Vašendovou čtyřhru žen U21 a Šimon Bělík s Tomášem Martinkem čtyřhru mužů U21.

Do finále dvouhry mužů se probojovali dva domácí hráči. Favoritem byl Šimon Bělík, který vyřadil ve čtvrtfinále nejen nasazenou jedničku Tomáše Martinka, ale v semifinále pak také Ondřeje Květona. Naopak Jan Valenta se do čtvrtfinále dostal až z druhého místa díky lepšímu poměru setů ze vzájemných soubojů s Jakubem Kauckým a Šimonem Jadrným.

Po svém vítězství ve finále na situaci ze sobotního odpoledne s úsměvem vzpomínal. „Prohrál jsem s Ondrou Květonem a bylo mi jasné, že jsem skončil. Strhnul jsem z pálky potahy, protože se mi zdály špatné. Jenže pak za mnou přišel trenér Kamil Koutný, že Jadrný porazil Kauckého a já postupuju. Musel jsem bleskově znovu přelepit a šel jsem hrát čtvrtfinále,“ přiznal.

Ve čtvrtfinále porazil Radka Skálu, čímž překvapil i sám sebe. „Prohrával jsem 0:2 na sety a asi 1:5. Pak jsem se na sebe naštval, bouchnul jsem pálkou a ono se to nějak zlomilo. Od té doby jsem hrál dobře. V nedělním semifinále už jsem se cítil v pohodě a ve finále si myslím, že jsem byl herně o něco lepší než Šimon. Klíčové byly první balonky ve výměnách, ta jsem měl lepší. Mám z titulu obrovskou radost, poslední jsem získal někdy v kadetech. Ale tento má mnohem větší váhu.“

Mistr republiky ve dvouhře U19 Šimon Bělík tedy nakonec v kategorii U21 obsadil druhé místo, stejně dopadla i Klára Hrabicová. Také prohrála až ve finále, a to s mnohem zkušenější Zdenou Blaškovou z SK Dobré.

Na bronzové medaile dosáhli Jan Valenta s Michalem Blinkou ve čtyřhře mužů U21, Nela Hanáková s Monikou Pařízkovou ve čtyřhře žen U21 a cenné kovy vybojovali také dva havířovští hráči v kategorii U13. Jakub Janošec získal bronz ve dvouhře a pak společně s Oliverem Balvarem skončili na bronzovém stupínku i ve čtyřhře.

Kompletní výsledky turnaje najdete ZDE

 

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz