Vysoká prohra v Havlíčkově Brodu

Předehrávka 4. kola Extraligy mužů mezi HB Ostrov a SKST CHarvát Havířov vyzněla jasně pro domácí. Svěřenci trenéra Bohumila Vožického před televizními kamerami vyhráli 3:0 a udrželi si neporazitelnost v soutěži.

Celek Havířova nastoupil s jednou změnou v sestavě, kdy Jana Valentu nahradil osmnáctiletý Aleš Rusnák. Trenér Kamil Koutný ho navíc postavil na jedničku a nečekaně na třetí místo v sestavě se posunul Petr David. Ani tento tah nezněmil nic na tom, že domácí tým byl jasně lepší a vyhrál po zásluze.

Hned v úvodní dvouhře začal naplňovat roli favoritů Tomáš Tregler. Právě Aleše Rusnáka přehrál 3:0 na sety, když v úvodním setu mu povolil jen jeden míček. Havířovští bohužel v utkání neuhráli ani jeden set, ovšem diváci v hale i u obrazovek Pingpong TV si přišli na své. Viděli například mimořádně dramatickou koncovku druhého setu mezi Michalem Obešlem a Ondřejem Bajgerem. Domácí hráč neproměnil pět setbolů a nakonec udolal svého soupeře až 15:13. Zápas ovšem ovládl rovněž v poměru 3:0 na sety.

Dmitrij Prokopcov si v posledním souboji s Petrem Davidem dobře pohlídal začátky výměn. Pak už byl o poznání jistější a silnější. Vyhrál 3:0 a pečetil vítězství domácích. Trenér Havířova Kamil Koutný nejprve vyzdvihl výkon Dmitrije Prokopcova a pak přiznal, že v tomto směru mu taktika se změnou sestavy příliš nevyšla. "Petr David v úvodu sezony prohrál několik koncovek, proto jsem ho dnes nad na trojku. Nečekal jsem, že tam domácí trenér postaví Prokopcova. Ten hrál navíc dneska skvěle, nepamatuji, kdy jsem od něj viděl tak bezchybný výkon," dodal k utkání.

Výsledek předehrávky 4. kola

HB Ostrov - SKST Charvát Havířov 3:0

Tomáš Tregler - Aleš Rusnák 3:0 (1,7,9), Michal Obešlo - Ondřej Bajger 3:0 (7,13,9), Dmitrij Prokopcov - Petr David 3:0 (8,7,6).