Začíná nový ročník nejvyšších domácích soutěží

Tento týden se rozběhnou nové ročníky extraligy mužů i žen. Nejvyšší domácí soutěž mužů bude nově hrát osm týmů, které se utkají každý s každým tříkolově. Do play off poté postoupí nejlepších šest družstev po základní části, první dvě budou nasazená přímo do semifinále. V extralize nepokračují týmy DTJ Hradec Králové a SKST Hodonín, jediným nováčkem je SKST Cheb.

V soutěži žen bude startovat deset družstev a v základní části budou usilovat o šest míst do play off. V soutěži jsou dva nováčci. Vítěz play off I. ligy minulého ročníku Řeznovice a také TJ Ostrava KST, která získala místo převodem z KST Hluk.

V týmech napříč oběma soutěžemi došlo k řadě zajímavých změn, včetně družstev Baníku Havířov. Muže posílil Martin Koblížek, stále ještě velmi mladý, ale už zkušený extraligový hráč, který ma ve své sbírce dva tituly mistra republiky ve čtyřhře a smíšené čtyřhře. Jeho bilance v základní části minulého ročníku byla aktivní, šestnáct vítězství a jedenáct porážek ve dvouhře bylo 59,26 %, což znamenalo 13. příčku mezi všemi hráči, kteří odehráli více než šestnáct zápasů. V kádru nahradí Tibora Špánika a společně s Petrem Davidem, Radimem Bakem a dalšími spoluhráči budou určitě pomýšlet na boj o play off.

Naopak družstvo žen oslabilo. Přišlo o Nikitu Petrovovou a Natálii Grigelovou. V týmu zůstaly Kristýna Štefcová a dvě členky bronzového juniorského družstva z MEJ v Ostravě Gabriela Štěpánová a Klára Hrabicová. I tady však platí, že boj o play off není jen nereálným snem.

Z nejzajímavějších změn v rámci obou soutěží je příchod Renáty Štrbíkové do Moravského Krumlova, přestup Tamary Tomanové do Hradce Králové, odchod Tomáše Treglera z Ostravy do Chebu či nová posila velezkušeného kádru KT Praha, kterou je Martin Olejník.

Muži Havířova zahájí novou sezonu v pátek 30. srpna na stolech TJ Sokol PP Hradec Králové 2, ženy naopak doma přivítají o víkendu družstva z jihu Moravy. V sobotu od 15 hodin TT Moravský Krumlov, v neděli od 10 hodin pak MK Řeznovice.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz