Závěrečné soustředění před MEJ začalo v Havířově

Už v neděli začne v ostravské RT Torax Areně juniorské mistrovství Evropy a příprava na tento první vrchol mládežnické sezony je v plném proudu. Závěrečné soustředění zahájili čeští reprezentanti a reprezentantky v Havířově.

Podle slov manažera reprezentace Petra Nedomy je pozitivní, že na společnou přípravu dorazilo i několik zahraničních hráčů a hráček. "Konkrétně jsou s tady s námi tři junioři a tři kadeti z Anglie, tři junioři a juniorky z Moldavska a jeden litevský junior. Pro naše hráče a hráčky je to vítaná změna a věříme, že soustředění proběhne podle představ reprezentačních trenérů. Už se jen pilují některé herní kombinace, budou se sehrávat deblové páry, zkrátka poslední fáze před šampionátem. Do jeho dějiště se přesouváme ve čtvrtek a v pátek už bychom měli trénovat v hlavní hale."

Do Havířova přijeli junioři a juniorky jen dva dny po návratu ze soustředění v Gdaňsku, kde měli možnost trénovat s předními evropskými hráči. "Tohle byla velmi vydařená příprava. Poláci patří k absolutní evropské špičce a do společné přípravy zapojili kompletní juniorský kádr. Vycházeli nám ve všem absolutně vstříc a já bych jim možná i touto formou chtěl za skvělé podmínky poděkovat. Nepamatuji, kdy jsme měli dva týdny před šampionátem v minulosti tak kvalitní sparring," pochvaloval si trenér juniorů Josef Braun.

Přípravu na evropský šampionát chválí i nejzkušenější česká reprezentantka Zdena Blašková. Turnaj v Ostravě bude už její šestý, ovšem současně poslední. Proto se na něj moc těší. "Bude to o hodně jiné, než na těch předchozích mistrovstvích. Jsem z toho vlastně dost nervózní. Tlak domácího prostředí, kdy se ode mne navíc očekávají kvalitní výsledky, to není úplně příjemné. Nemám takový tlak moc ráda. Ovšem na druhou stranu se na fanoušky moc těším, ráda bych zahrála dobrý turnaj a mým velkým snem a cílem stále zůstává nějaká ta medaile. Příprava prozatím probíhá lépe než jsem čekala, takže uvidíme, v jaké formě se na turnaji představím," přiznává česká juniorka.

Na soustředění pochopitelně nechybí ani havířovské kvarteto Radim Bako, Gabriela Štěpánová, Klára Hrabicová a Nela Hanáková. Také oni ladí formu na turnaj, na němž mohou očekávat výraznou podporu ze stran svých kamarádů i rodin.

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz