Ženám se nedařily koncovky

Možná největší událostí čtyř předehrávaných utkání 14. a 15. kola byl návrat bývalé juniorské reprezentantky Nikity Petrovové do nejvyšší domácí soutěže. Bývala opora Havířova podepsala smlouvu v Moravském Krumlově a proti svým bývalým spoluhráčkám byla strůjkyní vítězství 6:2.

Vyhrála všechny tři dvouhry a po utkání byla maximálně spokojená. Nutno dodat, že podobně bezchybný výkon podala také Jekatěrina Černavska, ani ona ve třech zápasech nezaváhala.

Domácím hráčkám vůbec nešly koncovky setů. Klára Hrabicová hned v úvodním zápase s Černavskou nevyužila dokonce čtyři mečboly. Gabriela Štěpánová měla ve druhém setu proti Petrovové setboly tři, proti Černavské v prvním setu dva.

V předehrávce 15. kola proti Břeclavi už to bylo o poznání méně dramatické. Favorizované soupeřky od začátku šly jasně za vítězstvím. Dařilo se i Daně Čechové. Bývalá reprezentantka po restartu sezony prohrála šest dvouher za sebou, tentokrát však porazila Kláru Hrabicovou i Gabrielu Štěpánovou. Hostující družstvo zaslouženě vyhrálo 6:1.

Výsledek utkání 14. kola

SKST Havířov – TT Moravský Krumlov 2:6

Klára Hrabicová – Jekatěrina Černavska 2:3 (8,-7,8,-10,-4), Kristýna Štefcová – Lenka Harabaszová 3:2 (9,-8,13,-7,4), Gabriela Štěpánová – Nikita Petrovová 0:3 (-9,-14,-11), Kristýna Štefcová – Jekatěrina Černavska 1:3 (-6,7,-12,-8), Klára Hrabicová – Nikita Petrovová 1:3 (9,-6,-9,-10), Gabriela Štěpánová – Lenka Harabaszová 3:1 (-10,9,7,6), Kristýna Štefcová – Nikita Petrovová 2:3 (-7,2,6,-7,-6), Gabriela Štěpánová – Jekatěrina Černavska 1:3 (-14,-8,10,-8).

Výsledek utkání 15. kola

SKST Havířov – MSK GUMOTEX Břeclav ZFP GROUP 1:6

Klára Hrabicová – Dana Čechová 0:3 (-4,-11,-6), Gabriela Štěpánová – Aneta Širučková 0:3 (-7,-9,-3), Kristýna Štefcová – Karin Adámková 0:3 (-9,-8,-8), Gabriela Štěpánová – Dana Čechová 1:3 (-5,7,-7,-9), Klára Hrabicová – Karin Adámková 0:3 (-6,-3,-10), Kristýna Štefcová – Aneta Širučková 3:1 (-8,10,10,9), Gabriela Štěpánová – Karin Adámková 0:3 (-10,-9,-6).