Ženy skončily v extralize třetí

Třetí příčka po základní části a vyřazení v semifinále play off. Havířovské stolní tenistky mají za sebou úspěšnou sezonu a po zásluze vybojovaly pohár za třetí místo. Po výhře ve čtvrtfinále nad Břeclaví podlehly v semifinále Moravskému Krumlovu. V odvetě prohrály s týmem z jihu Moravy 2:5.

V Havířově se Moravský Krumlov představil v nejsilnější sestavě a od úvodních zápasů bylo zřejmé, že chce o svém postupu rozhodnout co nejrychleji. Nikita Petrovová s Jekatěrinou Černavskou bez ztráty setu poslaly hostující družstvo do vedení 2:0. Pak sice domácí Kristýna Štefcová porazila Bernadett Bálintovou, jenže to bylo od domácích vlastně vše. Další dvě výhry hráček Moravského Krumlova znamenaly pohodové vedení a ve chvíli, kdy měla rozehraný souboj se Štefcovou Černavskaja, pečetila pátým bodem postup Bálintová. Černavskaja pak už dál nepokračovala a poslední set skrečovala.

Výsledek semifinále play off

SKST Charvát Havířov – TT Moravský Krumlov 2:5

Klára Hrabicová – Nikita Petrovová 0:3 (-4,-7,-8), Gabriela Štěpánová – Jekatěrina Černavskaja 0:3 (-6,-8,-8), Kristýna Štefcová – Bernadett Bálintová 3:0 (8,6,8), Gabriela Štěpánová – Nikita Petrovová 1:3 (-8,7,-4,-11), Klára Hrabicová – Bernadett Bálintová 0:3 (-7,-8,-9), Kristýna Štefcová – Jekatěrina Černavskaja 3:2 (10,10,-5,-11,w.o.), Gabriela Štěpánová – Bernadett Bálintová 0:3 (-8,-8,-7). Konečný stav série 0:2.