Zlato pro Bělíka a Hrabicovou

Dvoudenní mistrovství republiky kategorie U19 skončilo v Havířově triumfem dvou domácích zástupců. Ve dvouhře dorostenců zvítězil Šimon Bělík, který se stal mistrem republiky potřetí v řadě, dvouhru dorostenek vyhrála Klára Hrabicová a zopakovala stejný úspěch z roku 2020.

Havířovští hráči a hráčky vybojovali celkem šest medailí. Klára Hrabicová k titulu ve dvouhře přidala ještě další zlato ve čtyřhře společně s Janou Vašendovou z MH ST Ostrava, s Šimonem Bělíkem pak vybojovali bronz ve smíšené čtyřhře. Z bronzu se radoval i Bělík ve čtyřhře, když společně s Adamem Štalzerem z TJ Ostrava KST také vypadli v semifinále. Šestou medaili přidal ve smíšené čtyřhře Daniel Košťál. Vybojovali bronz s Monikou Pařízkovou z Liberce.

Šimon Bělík odehrál celý turnaj ve veliké pohodě, ve čtvrtfinále porazil Jakuba Kauckého z pražské Kotlářky 4:0, v semifinále stejným poměrem jeho oddílového kolegu Martina Šípa a až ve finále s ním dlouho držel krok Ondřej Květon z Jiskry Domažlice. Za stavu 2:2 na sety však havířovský hráč přece jen prokázal větší herní jistotu a měl i pevnější nervy.

Nerozhodilo ho ani to, že v semifinále čtyřhry i smíšené čtyřhry v dopoledním programu prohrál. „Bylo to letos stejně těžké jako v předchozích dvou letech. Na šampionát vždy jedu s těmi největšími ambicemi, a to není snadné zvládnout. Když jsem prohrál se svými spoluhráči obě semifinále v deblech, říkal jsem si, že snad ve dvouhře ten den dopadne dobře. Ale nebylo to vůbec lehké. Ondra předváděl skvělou hru, ani nepamatuji, kdy hrát tak dobře. Musel jsem si každý balonek tvrdě vybojovat. Ale povedlo se a mám obrovskou radost,“ řekl po finálovém duelu Šimon Bělík.

Jeho oddílová kolegyně Klára Hrabicová měla vstup do turnaje o poznání složitější, když v prvním zápase udolala Elišku Čermákovou z SK Dobré až v šesti setech. Pak se už dostala do dobré herní pohody a svoji deblovou partnerku Janu Vašendovou z MH ST Ostrava v semifinále porazila 4:0. Ve finále si pak poradila i s obhájkyní titulu Annou Klempererovou z Hodonína. „Ty první sety na turnaji fakt byly těžké, dostávala jsem se do tempa dost pomalu. Pak už jsem ale hrála dobře, a nakonec si myslím, že to bylo letos lehčí než před dvěma lety. Ve finále proti Aničce jsem se cítila herně v pohodě, bylo to úplně jiné než před začátkem šampionátu,“ usmívala se po vyhraném finále dvouhry. Titul ovšem vybojovala i ve čtyřhře s Janou Vašendovou. „Na titul jsme si fakt věřily, je dobře, že to vyšlo,“ dodala.

Kompletní výsledky šampionátu najdete ZDE

Fotogalerii najdete na Flickru ČAST ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz