Zlato pro Hrabicovou a Ščibraniovou

Druhý den soutěží Velké ceny města Havířova se z domácích hráčů a hráček prosadila na medailové pozice pouze děvčata. Ovšem byla z toho zásluhou Magdalény Ščibraniové a Kláry Hrabicové hned dvě první místa. Obě vyhrály singl své kategorie, Ščibraniová pak ještě s Lucií Juchelkovou přidaly bronz za čtyřhru, bronz přidala ve čtyřhře i Nela Hanáková.

Závěrečné boje dvouhry juniorek U19 si Klára Hrabicová pořádně užila. Nejprve svedla už v semifinále pětisetovou bitvu s Janou Vašendovou a podobná porce setů ji čekala i v souboji s hodonínskou Annou Klempererovou. Prohrávala s ní už 0:2 na sety, ale nakonec dokázala zápas otočit a radovala se z vítězství.

Její mladší oddílová kolegyně Magdaléna Ščibraniová se sice také v semifinále nadřela, když porazila Lucii Maurerovou z Kladna v pěti setech, pak si ale ve finále poradila s Vendulou Šichanovou z SK Dobré nečekaně hladce 3:0.

Ve čtyřhře U15 Ščibraniová s Lucií Juchelkovou nestačily v semifinále na dvojici Iva Gallerachová, Lucie Maurerová, ve čtyřhře U19 pak Nela Hanáková s Annou Klempererovou prohrály v semifinále s Monikou Pařízkovou a Kristýnou Kacálkovou.

V chlapeckých soutěžích se v singlu nejdál probojovali v kategorii U19 Vojtěch Slaný a Jaroslav Bača. Oba vypadli ve druhém kole. Ve čtyřhře bojovali Daniel Košťál se svým parťákem Matyášem Lebedou o medaili, prohráli však ve čtvrtfinále s nasazenými jedničkami Vítem Kadlecem a Radimem Morávkem.

Kompletní výsledky Velké ceny města Havířova U15 najdete ZDE

Kompletní výsledky Velké ceny města Havířova U19 najdete ZDE

Fotogalerii z turnaje najdete na Flickru ZDE

Kontakt


SKST Havířov,z.s.
Opletalova 1293/8C
736 01 Havířov - Šumbark
IČO: 180 55 991
Bankovní spojení: Česká spořitelna Havířov
Číslo účtu: 1721999349/0800
tel: +420 603722478
e-mail: sksthavirov@gmail.com
www.sksthavirov.cz